Bilkent Üniversitesi İç mimarlık?

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

Bilkent Üniversitesi İç mimarlık?

Mesajgönderen başak » 27 Tem 2007 20:24

Selam ben bu sene öss ye girerekten 349(ea) şeklinde bir puan almış bulunmaktayım ve yıllardan beri içmde bir içmimarlık tutkusu(!?) Bulundurduğumdan bilkent (burslu) içmimarlık tercih etmeyi düşünüyorum. Salıya kadar vaktim var(şimdiye kadar aklım nerdeydi :shock: ???) ve yardımcı oluslanız inanın çok sevinirim bilkentte 140 paralı öğrenciyle okumak 'caiz' midr ya da onun yerine 30 kişi alan devlet üniversitesi hacettepe içmimarlığa mı gidilmelidir? Yoksa kısa yoldan işletme yazılıp ömür banka köşelerinde mi geçirilmelidir?

Salıya kadar bir akıl verirseniz çok sevinirim... Gerçekten işletme yazmak istemiyorum ama kafamda içmimarlıkla özellikle bilkette 'burslu' olarak okumakla ilgili soru işaretleri de var yardımcı olursanız çok sevaba geçmiş olursunuz.. Şimdiden çok teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
başak
Üye

Mesajgönderen creator » 27 Tem 2007 20:35

Bence burslu bölüm yazmanı pek tavsiye etmem. Zor durumda kalabilirsin tabi ailenin durumunu bilemem, bu işin psikolojik boyutu. öncelikle sana şunu sormalıyım lisede hangi alan mezunusun. Doğru ve uygun tercih yapmana yardımcı olmak isterim... :)
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen başak » 27 Tem 2007 20:35

ve bir deee(çok olaraktan..)bilkentin yetnek sınavı yaptığına dair hiç bir bilgiye rastlamama karşın kimileri ea puanıyla alan üniversitelerin aynı zamanda yetenek sınavı da yaptığını öne sürmekte??!?!bunun doğruluğu nedir?!?!?!? yetenek sınavıyla öğrenci alan bölümlerinin arasında içmimarlık yok iki üniversitenin de(ya da öss kılavuzu bizi mi yiyo ne?) :?
ki böyle bir durumda çizim kursuna değil dersaneye gitmiş biri olarak bana işletme yolları görünüyo demektir.......(duygu sömürüsü...)
:cry:
lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim........
Kullanıcı avatarı
başak
Üye

Mesajgönderen başak » 27 Tem 2007 20:38

creator yazdı:Bence burslu bölüm yazmanı pek tavsiye etmem. Zor durumda kalabilirsin tabi ailenin durumunu bilemem, bu işin psikolojik boyutu. öncelikle sana şunu sormalıyım lisede hangi alan mezunusun. Doğru ve uygun tercih yapmana yardımcı olmak isterim... :)

bu kadar hızlı yanıt beklemiyordum açıkçası..ben ikinci mesajımı yazarken yollamışsınınz çok teşekkür ederim.. :roll:
ben eşit ağırlık mezunuyum(yaptık bi hata..) ve içmimarlık bölümü olarak gidebileceğim sadece bilkent ve hacettepe var.... :(
Kullanıcı avatarı
başak
Üye

Mesajgönderen creator » 27 Tem 2007 20:39

sen simdi ea bölümünden mi mezun oldun?
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen başak » 27 Tem 2007 20:41

evvet aynen öyle :oops:
Kullanıcı avatarı
başak
Üye

Mesajgönderen creator » 27 Tem 2007 20:42

iç mimarlık eğitimi veren devlet üniversiteleri ve vakıf üniversiteleri diye başlıklar var forumda onları bi incele tercih formunda ise tercih edeceğin bölümlerin özel durumları diye maddeler tercih formunun arkasında yazar onları da incele bence hacettepe senin için en uygunu :wink:
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen başak » 27 Tem 2007 20:45

creator yazdı:iç mimarlık eğitimi veren devlet üniversiteleri ve vakıf üniversiteleri diye başlıklar var forumda onları bi incele tercih formunda ise tercih edeceğin bölümlerin özel durumları diye maddeler tercih formunun arkasında yazar onları da incele bence hacettepe senin için en uygunu :wink:

hmm hacettepe diosun yani,kendimi daha iyi hisstttim,çok teşekkürler,Allah razı olsun :)
Kullanıcı avatarı
başak
Üye

Mesajgönderen creator » 27 Tem 2007 20:51

Hacettepe yetenek sınavı da istemiyor. Ben K.T.Ü iç mimarlıkta öğrenciyim. Bizim bölüm sayısal ile alıyor. Ayrıca bi yetenek sınavına da girmek gerkmiyor. İzmirden gelip gidiyorum. uzaklığı dışında pek bi zorluk yaşamadım. İç mimarların durumunu merak ettiysen. izle bunları.

part1 http://youtube.com/watch?v=bcs6K-SkLqs
part2 http://www.youtube.com/watch?v=DNwxRQbO ... ed&search=
part3 http://www.youtube.com/watch?v=cBn0tvLz ... ed&search=
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen creator » 27 Tem 2007 20:58

Bu filmi bilkent iç mimarlık öğrencileri hazırlamış. Ayrıca iç mimarlığın ve eğitiminin detaylarını ayrıca konuşuruz...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Sonraki

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir