2011 Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alan Üniversiteler

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

2011 Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alan Üniversiteler

Mesajgönderen giraybatiturk » 30 Mar 2010 16:30

Merhaba sorum şu; Ben 2011 yılında sınava gireceğim,yetenek sınavıyla girmeyi düşünüyorum. Yetenek sınavıyla öğrenci alan üniversiteler hangisi? Hangi puan türünden istiyorlar? Bu sorularıma yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kullanıcı avatarı
giraybatiturk
Üye

Re: 2011 Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alan Üniversiter

Mesajgönderen Merdox » 30 Mar 2010 22:26

Forum anasayfasında 'Devlet Üniversiteleri' ve 'Vakıf Üniversiteleri' başlıklarında hangi okulun hangi sınav türüyle aldığını görebilirsin. Yetenek sınavlarına giriş hakkı kazanmak için YGS'den en az %10 luk başarı göstermen gerekir. Daha sonra sınavına gireceğin okulların resmi sitelerinden yetenek sınavlarıyla ilgili gerekli zaman ve belge bilgilerini öğrenip sınavlara girebilirsin.
Mert EKŞİ
Kullanıcı avatarı
Merdox
Üye

Mesajgönderen giraybatiturk » 31 Mar 2010 10:31

Bazı üniversiteler değişti sanırım bazıları puanla almaya başladılar ve bütün üniversitelerin puanlıya geçebilmesi beni endişelendiriyor. :/
Kullanıcı avatarı
giraybatiturk
Üye

Mesajgönderen Merdox » 31 Mar 2010 15:51

Bütün okulların LYS puanlarıyla alacaklarını sanmıyorum. Elbet yetenek sınavıyla alan okullar olacaktır. Kesin bilgi için çok istediğin okulların sitelerinden Güzel Sanatlar Fakültelerinin telefon numaralarını alıp sorabilirsin sınav türlerinde değişiklik olup olmayacağını :)
Mert EKŞİ
Kullanıcı avatarı
Merdox
Üye

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir