İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

İç mimarlık eğitimi almak isteyenler merak ettiklerini bu bölümde sorabilirler...

Moderatör: maglor

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Mesajgönderen lanetlee » 16 Haz 2008 13:45

Ben liseyi bitirdim ea bölümü mezunuyum anadolu lisesi ve 2 yıllık programdan 4 yıllık dikey geçiş istiyorum bu mümkünmüdür cok merak ediyorum eğer yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden teşekkürler.
lanetlee
Üye

Mesajgönderen maglor » 16 Haz 2008 15:28

Merhaba arkadasim,
Öncelikle, iki yillik programdan 4 yillik bölümlere gecebilirsin ama senin 2 yillik bitirdigin program nedir, belirtmemissin ona göre daha net cevap verebiliriz sanirim...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Mesajgönderen creator » 16 Haz 2008 20:47

Bitirdiğiniz önlisans bölümünü belirtirseniz daha kolay cevap verebiliriz.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen lanetlee » 17 Haz 2008 16:05

Ya ben bu yıl üniversite sınavına girdim iki yıllık eğitimi hangi bölümden almalıyımki 4 yıllık geçiş hakkı elde edebiliceğim dgs ile bunu merak ediyorum ea öğrencisiyim ea da hangi iki yıllık tercihi yapmalıyım ve dgs ile nasıl geçiş yapıcam neler gerekli bunu merak ediyorum meslek lisesi mezunu değilim ama anadolu lisesi mezunuyum?
lanetlee
Üye

Mesajgönderen creator » 17 Haz 2008 18:11

Anadolu lisesi mezunuysanız iç mimar olmak için iki yıllık önlisans programına gidip de vakit kaybetmeye gerek yok. Direkt olarak bu bölüme gidebilirsiniz. Baraj puanını geçip yetenek sınavlarına girip gidebilirsiniz.
Ama siz ben önlisansa gidip oradan geçerim diyorsanız, restorasyon bölümüne gidebilirsiniz. Başka birkaç bölüm daha var ama onları tam olarak bilemicem. 2 yıl okuduktan sonra ders kalmazsa dikey geçiş sınavına girersiniz. O şekilde gidebilirsiniz. İç mimarlığa yerleştikten sonra 2. sınıftan başlarsınız ama ben 2 yıllık bitirip de dgs ile iç mimarlığa gitmenizi önermem, intibak senesi diye bir durum var. En temizi direkt olarak iç mimarlığa gitmeniz.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen maglor » 18 Haz 2008 10:50

Arkadasim, bence de iki yillik bölüme gecip kendini zorlama bu bir yerde sansa kaliyor demektir olayin, restorasyon, dekor tasarimi, agac isleri gibi bölümlerden mezun oldugunuzda icmimarliga gecis hakkiniz dogar ama her bölümden 2 yada 3 kisi gecer bu sekilde, ve gectiginiz zaman ikinci siniftan degilde, eger derleriniz tutuyorsa o derslerden muaf olur belki 2 senede belki 3 yada size kalmis belki 4 senede bitirisiniz, ama gicik olan nokta bu seneler icinde 2 dersten kalmamaniz gerekiyor... Bu kurallara uymaniz isteniyor... Onunla ugrasana kadar, normal öss puani ile yada yetenek sinavlari ile dogrudan giris yapabilirsiniz...
iç mi mimar yoksa iç mimar

Resim
Kullanıcı avatarı
maglor
Moderatör

Dön İç mimarlık eğitimi almak isteyenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir