MSGSÜ Yetenek Sınavı İç Mimarlık

Bu bölümde devlet üniversitelerini tanıtabilir, aynı şekilde yorumlar yapabilirsiniz...

Moderatör: maglor

MSGSÜ Yetenek Sınavı İç Mimarlık

Mesajgönderen BERKAY YETİM » 08 Mar 2011 04:29

Merhaba,ben Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik bölümü öğrencisiydim,kaydımı dondurdum çünkü iç mimarlık okumak istiyorum,sınava 5-6 ay gibi bir süre var,sınav hakkında bilgi edinmek istiyorum, aslında araştırdım ama somut şeyleri biliyorum, bu süre zarfında hazırlanabilir miyim? Çizimlerim iyi, bir tanıdığım (yetenek sınavlarına hazırlıyor) çizimlerime baktı ve çalışırsan girersin dedi, teknik bilgileri almam gerekiyor tabi ki.. Sınavın zorluğu hakkında bilgi verebilir misiniz? Dikkat etmem gerekenler neler? Şimdiden teşekkürler.
BERKAY YETİM
Üye

Re: MSGSÜ Yetenek Sınavı İç Mimarlık

Mesajgönderen creator » 09 Mar 2011 15:27

Forumda sağ üst köşedeki arama bölümünden arama yaparsanız, daha önce MSGSÜ iç mimarlık bölümüne giriş sınavında sorulmuş sorulara ulaşabilirsiniz. Bunun yanında çizim kursu aldığınız kurumlara önceden çıkmış soruları sorabilirsiniz. Ve buna ek olarak MSGSÜ'nün kendi açtığı kurslar da mevcut o kurslara katılırsanız başarma şansınız daha da artacaktır. Sadece MSGSÜ iç mimarlık bölümünün değil, diğer iç mimarlık bölümlerinin de yetenek sınavlarından belli bir süre önce açmış oldukları kurslar var. Hangi üniversiteye girmek istiyorsanız, o üniversitenin kurslarına da katılmanızın faydalı olacağı kanaatindeyim. İyi çalışmalar...
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen BERKAY YETİM » 09 Mar 2011 17:10

Teşekkürler,ben bursadayım artık İstanbulda bir kursa gitme şansım pek yok..Burda bir kursa gitsem çok farkı olur mu sizce?
BERKAY YETİM
Üye

Mesajgönderen creator » 09 Mar 2011 20:45

Aşağı yukarı öğretecekleri çizim teknikleri aynı olacaktır. Ama işini bilen ve profesyonellikle icra eden kursları tavsiye ederim. Mesela kimi kurs sahipleri var bu insanlar her sene sınavlara kendileri giriyorlar. Giremeseler de neler sorulduğunu yetiştirdikleri öğrencilerden öğreniyorlar. Sonuç olarak daha donanımlı bir biçimde öğrencileri bu yetenek sınavlarına hazırlıyorlar. Ama benim bahsettiğim, üniversitelerin açmış olduğu kurslar yanlış hatırlamıyorsam bir ay kadar sürüyor. Ve bu kurslar yaz döneminde iç mimarlık yetenek sınavlarından 1,5 ay öncesinde başlıyor. Eğer İstanbul'da yaz aylarında 1 ay kadar kalabilecek bir yer bulabilirseniz bu kurslara da katılmanız faydalı olacaktır.
TÜRKÇEMİZİ KURALLARINA UYGUN BİÇİMDE KULLANALIM...
Kullanıcı avatarı
creator
Site Admin

Mesajgönderen BERKAY YETİM » 10 Mar 2011 01:44

Anladım çok teşekkürler..
BERKAY YETİM
Üye

Dön Devlet Üniversiteleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir