2013 İç mimarların geliri, maaşları ne kadar?

İş hayatında karşılaştığınız problemleri zorlukları endişe ettiğiniz durumları bu bölümde dile getirebilirsiniz.

Moderatör: maglor

Re: 2013 İç mimarların geliri, maaşları ne kadar?

Mesajgönderen kerem » 20 Kas 2013 14:07

Dostum Spancer, iş yerinin adını verebilir misin? Bu nasıl bi iş yeri ki sigortasız çalıştırabiliyor? Üstelik doğru düzgün maaş ta vermiyor. Yani sen şu durumda aldığın bütün eğitimi bir kenara atıp tezgahtarlık yapsan asgari ücret alırsın. İşvereninizle konuyu tekrar konuşun. Zaten adamın proje başına prim demesinde varmış bir bit yeniği...
İş yerinin adını ve bulunduğu şehri belirtebilir misin?
Diğer bir ihtimali düşünecek olursak Spancer sen bizimle dalga geçiyorsun veya bir işveren olarak bu siteden ucuza iç mimar devşirmeye çalışıyorsun.
kerem
Üye

Mesajgönderen aristo » 30 Kas 2013 23:55

Spancer, bu şartları nasıl kabul edebildin. Kardeş burada en büyük hata senindir. Şu an piyasaya 10 yıl deneyimli bir iç mimar olarak çık. Ve de ki 10 yıl deneyimli iç mimarım, aylık '0' tl ye yani bedavaya çalışacağım de. Kimse sen ne yiyeceksin ne içeceksin nerede barınacaksın diye sormaz. Amele zihniyetli insanların yanında çalışmayın lütfen...
Oldu olacak her proje başına leblebi tozu ile gazoz (köy bakkalından) ısmarlasaydı.
Biraz ağır olacak ama kerizlenmenin de bir sınırı var.

Sigorta işini SGK ya ihbar edebilirsin. Orada çalıştığını gören müşteri olsun yan taraftaki komşular, büfe, esnaf olsun. Onları şahit olarak gösterebilirsin. En azından iki aylık sigortanı yatırtırsın.
Ve o işyerinden bir an önce ayrılmanı şiddetle tavsiye ederim.
aristo
Üye

Mesajgönderen spancer » 18 Ara 2013 14:32

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Zaten yazımı yazdıktan bir gün sonra o iş yerinden ayrıldım. Olay şu şekilde gelişti; patronuma sigortamı yapıp yapmadığını sordum. Bana daha o gün yaptığını söyledi ki; şu an bakıyorum internetten sgk girişimi dediği gün bile yapmamış. :) Ben ona bunun bir suç olduğunu söyledim. Bana verdiği cevap yaptığından daha komik. Kurumsallaşmış bir şirkette çalışmam gerekiyorsa, İstanbul'da büyük firmalarda çalışmam gerektiğini ve küçük hesaplar peşinde olmamamı söyledi. :) Bende eğer küçük hesaptan bahsedecek olursak sizin bu yaptığınızı tam olarak özetlersiniz dedim. Bana yaptığımın yanlış olduğunu ve işten çıkmamın gereksiz olduğunu söyledi. Bende daha profesyonel bir yerde daha verimli insanlarla çalışmamın daha mantıklı olacağını söyledim. Ve bana dedi ki; ben sana kalan paranı veririm bilmem hak ediyorsun bilmem hak etmiyorsun dedi. :) Bende ona cevap olarak bugüne kadar boğazımdan haram lokma geçmedi, neyse kalan param ne bi kuruş az ne bi kuruş fazla istediğimi söyledim ve orayı terk ettim. Anlayacağınız arkadaşlar piyasa kendini akıllı sananlar ve tecrübeli olduğundan insanları sömürerek biryerlere gelmeye çalışanlarla dolu. Ben onu Allah'a havale ettim. Bundan sonra o tek başına yapamadığı projeleri nasıl yaptığını pardon yaptırdığını zevkle izleyeceğim.
spancer
Üye

Mesajgönderen spancer » 21 Oca 2015 13:21

çorluda bulunan TUNCA İÇ MİMARLIk dır. sahibi de kendini mimar olarak tanıtan aslında iç mimar olmayan bir bayandır. insanların emeklerini kullanarak bir yerlere gelmiş bir kişiliktir. yazık paradan ziyade emek hırsızlılığı ile ismini duyurmuş benden sonrada bi kaç kişiyede aynı şeyleri yaşatmış.onun adına ve mesleğim adına gerçekten çok üzgünüm bu tip insanlar oldukça insanı sevdiği meslekten soğuturlar.
spancer
Üye

Önceki

Dön İŞte İç Mimarlık

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir